انواع کاغذ چاپ کاتالوگ و طراحی کاتالوگ در اصفهان :

استفاده از کاتالوگ, یکی از روش‌ های تبلیغاتی موثری است که امروزه توسط بسیاری از شرکت‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته بسیار مهمی که در مورد کاتالوگ وجود دارد آن است که کیفیت کاغذ, تاثیر مستقیمی روی کیفیت نهایی کاتالوگ خواهد داشت. بنابراین اگر قصد سفارش کاتالوگ را دارید برای آشنایی بیشتر با انواع کاغذ چاپ کاتالوگ در ادامه این مقاله همراه نکسوس باشید.

اهمیت چاپ  و طراحی کاتالوگ در اصفهان

طراحی کاتالوگ در اصفهان
طراحی کاتالوگ در اصفهان  

یکی از بهترین روش‌ هایی که شرکت‌های مختلف از جمله صنایع آرایشی و بهداشتی,غذایی, دارویی, دستگاه‌ها و ماشین‌آلات و… می‌توانند از آن برای تبلیغ کالاها و خدمات جدید خود استفاده کنند چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی است. این شرکت‌ ها به راحتی می‌توانند با شناسایی مخاطبین هدف و توزیع مناسب کاتالوگ‌ های خود, نقش مهمی در شناسایی برند تجاری خود و افزایش سودآوری برای مجموعه داشته باشند.
کاتالوگ, یک دفترچه هدفمند است که با در اختیار قرار دادن اطلاعات مفید به طور کاملا منظم و شفاف به مشتری، سعی در شناسایی بیشتر برند, کالا و خدمات برند دارد. از این رو باید گفت چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی و استفاده از آن برای تبلیغات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کاتالوگ شرکت تبلیغاتی

شما از طریق یک کاتالوگ تبلیغاتی قادر هستید تا به طور موثر با مشتریان هدف ارتباط برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار وی قرار دهید.
نکته بسیار مهمی که در چاپ کاتالوگ وجود دارد آن است که هرچه کیفیت چاپ آن بیشتر باشد طبیعتا بیشتر می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب نماید و همچنین توزیع کاتالوگ‌ های شفاف و با کیفیت سبب افزایش پرستیژ برند تجاری شما نیز خواهد شد, برای آنکه بتوانید یک کاتالوگ کاملا حرفه‌ ای و شیک داشته باشید نیاز است تا مواردی نظیر انتخاب نوع کاغذ مناسب,صفحه‌بندی و صفحه‌آرایی اصولی و مناسب و برش آن به خوبی در نظر گرفته شده باشد.
در ادامه این مقاله با انواع کاغذهای مناسب که برای طراحی کاتالوگ مناسب هستند آشنا خواهیم شد.

آشنایی با انواع کاغذ چاپ و طراحی کاتالوگ در اصفهان

چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی
چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی

پیش از آنکه سفارش چاپ کاتالوگ بدهید باید بدانید که مرحله انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ کاتالوگ‌ تبلیغاتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که به طور مستقیم روی کیفیت چاپ تاثیر دارد. امروزه کاغذهای مختلفی برای چاپ وجود دارند که هریک از آنها دارای ویژگی‌ هایی نظیر وزن و گرماژ متفاوت هستند. برای مثال,استفاده از کاغذهایی با گرماژ و ضخامت بالا برای چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی با تعداد صفحه کم بسیار مناسب است. همچنین برای کاتالوگ‌ هایی که تعداد صفحات بیشتری دارند باید از کاغذ های سبک استفاده کنید. رایج‌ ترین انواع کاغذ که به منظور طراحی کاتالوگ در اصفهان  و چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل موارد زیر هستند:

  1. کاغذ آنتیک
  2. کاغذ باطله
  3. کاغذ گلاسه
  4. کاغذ معمولی
  5.  کاغذ سلفونی یا پلاستیکی

کاغذهای آنتیک

کاغذ تبلیغاتی
چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی

کاغذهای آنتیک در مقایسه با سایر کاغذها، سطح زبرتری دارند و عمدتا به منظور چاپ انواع کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال می‌توان از این کاغذها در صنعت چاپ کاتالوگ نیز استفاده نمود.
کاغذهای باطله,همان کاغذهای بازیافتی هستند. از آنجایی که کاغذها در مرحله بازیافت، مواد شیمیایی زیادی را جذب می‌کنند بنابراین رنگ‌پذیری آنها چندان مناسب نیست و در بسیاری از موارد، رنگ‌ها را بسیار تیره و کدر نمایش می‌دهند. این امر سبب می‌شود تا کیفیت چاپ را به شکل چشمگیری کاهش دهند. به این ترتیب باید گفت توصیه می‌کنیم برای چاپ کاتالوگ‌ های تبلیغاتی خود از این کاغذها استفاده نکنید.

کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه با در نظر گرفتن ویژگی‌هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد یکی از رایج‌ترین و البته مناسب‌ترین کاغذهایی است که می‌توان از آن برای چاپ کاتالوگ تبلیغاتی استفاده کرد. این کاغذها از دوام و مرغوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند و می‌توانند کیفیت چاپ را به شکل چشمگیری افزایش دهند. علاوه بر این, این کاغذها دارای سطحی کاملا براق و صاف هستند که سبب می‌شود تا چاپ و رنگ‌ پذیری به خوبی روی آنها انجام شود.
تنها نکته قابل توجه آن است که در مقایسه با سایر محصولات, قیمت بالاتری دارند بنابراین اگر مسئله بودجه برای شما در اولویت قرار دارد بهتر است به سراغ نوع دیگری از کاغذها بروید. در غیر اینصورت, این کاغذها بهترین گزینه برای چاپ کاتالوگ محسوب می‌شوند.

کاغذهای معمولی

کاغذهای معمولی همانطور که از نام آنها پیداست, کاغذ چاپ ساده سایز A4 هستند. از ویژگی‌ های این نوع کاغذها می‌توان گفت این کاغذها دارای ناخالصی نیستند و همچنین رنگ آنها به رنگ سفید است و در فرایند چاپ، به خوبی رنگ می‌پذیرند. در مورد قیمت این کاغذها نیز باید گفت برای افرادی که با محدودیت بودجه مواجه هستند انتخاب این محصولات می‌تواند بسیار مناسب باشد چرا که در مقایسه با کاغذهای گلاسه، قیمت آنها کمتر است.

کاغذهای سلفونی یا پلاستیکی، نوعی از کاغذهای معمولی هستند که توسط یک روکش، که عمدتا از جنس لاتکس هستند، پوشیده شده‌اند. به این ترتیب، این کاغذها در برابر تاشدگی، پارگی یا نفوذ رطوبت کاملا مقاوم خواهند شد. در مقایسه با سایر انواع کاغذ، این محصولات قیمت بالاتری دارند اما اگر مقاومت کاغذ برای شما حائز اهمیت است باید گفت این محصولات انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. علاوه بر این,برای چاپ روی این کاغذها باید از مرکب‌های خاص استفاده نمود.

سفارش کاتالوگ آنلاین با نکسوس

سفارش کاتالوگ آنلاین
سفارش کاتالوگ آنلاین

در دنیای امروز، کمتر شرکت یا برند تجاری را پیدا می‌کنید که از سفارش کاتالوگ آنلاین برای شناسایی برند, محصولات و خدمات خود به مشتریان استفاده نکند. این روش در مقایسه با سایر روش‌های منسوخ قدیمی می‌تواند بسیار موثر واقع شود چرا که کاتالوگ شما در اختیار مخاطبین هدف قرار خواهد گرفت.

نکته بسیار مهم درسفارش کاتالوگ آنلاین , با کیفیت بودن این محصولات است چرا که در وهله اول سبب افزایش پرستیژ کاری شما و در نهایت سبب جلب توجه مشتریان به سمت برند تجاری شما خواهد شد. در این مقاله از نکسوس با انواع کاغذ چاپ کاتالوگ آشنا شدید. همانطور که گفته شد، انتخاب یک کاغذ مناسب برای چاپ کاتالوگ, مرحله‌ای بسیار مهم است چرا که تاثیر زیادی بر روی کیفیت چاپ خواهد داشت.
ما در نکسوس با حضور تیم مجرب و متخصص در زمینه طراحی و سفارش کاتالوگ آنلاین, این خدمات را به شکل حرفه‌ای و با قیمت بسیار مناسب به شما ارائه می‌نماییم. کافیست تا به منظور دریافت مشاوره، اطلاع از تعرفه چاپ کاتالوگ و یا ثبت سفارش، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نوشتهٔ پیشین
طراحی لوگو دایره ای
نوشتهٔ بعدی
ساخت تیزر با لوگو موشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس
×

 

سلام

جهت دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

× به مشاوره احتیاج داری؟؟؟گفت و گو با ما