ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام

ترفندهای مهم عکاسی در اینستاگرام

هنر عکاسی یکی از هنرهای جذاب است که اکثرا این هنر را دوست دارند و طرفداران زیادی دارد و همیشه علاقه مندان زیادی را این هنر به خود جذب کرده است و مهمترین موضوع در عکاسی  خلاقیت می باشد که بتوانیم عکس های جذاب و خاص بگیریم به همین منظور ما در این مقاله به بررسی ترفندهای مهم عکاسی در اینستاگرام می پردازیم.

تم درعکاسی اینستاگرام

یکی از ترفندهای مهم عکاسی در اینستاگرام داشتن تم خوب می باشد که با صبر و حوصله و خلاقیت تم عکاسی خود را انتخاب کنید و حتی می توانید از یک فضای کلی هم استفاده کنید مثلا برای عکاسی از بچه ها می توانید از تم های فانتزی استفاده کنید البته این بستگی به هنر خلاقیت شما دارد ولی مهمترین شاخص در عکاسی تم مناسب می باشد.

از امکانات گوشی موبایل خود استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای مهم عکاسی در اینستاگرام امکانات دوربین گوشی موبایل می باشد که با شناخت دقیق و کامل از امکانات دوربین می توانید عکاسی جذابی و فوق العاده ای داشته باشید مثلا سعی کنید از نور طبیعی به جای فلش استفاده کنید و یا به جای زوم کردن می توانید نزدیک سوژه شوید و فوکوس دوربین خود را از حالت اتو در بیارید و به حالت دستی بگذارید که در این حالت بهترین زاویه دید را پیدا می کنید.

اصول عکاسی را در نظر بگیرید

اصول عکاسی یکی دیگر از ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام می باشد که مهمترین شاخص در عکاسی است که باید به آن توجه کرد که چهار اصل دارد :

ترکیب بندی

مهمترین اصل عکاسی ترکیب بندی است که این اصل با قانون یک سوم همراه می باشد و سوژه عکس را به خوبی به شما نشان می دهد . در قانون یک سوم درست نقطه کانونی عکس همان سوژه شما می باشد که بهتر است از همان اول گرید دوربین گوشی خود را فعال کنید تا سوژه به عنوان کانون عکاسی قرار بگیرد . بنابر این ترکیب بندی هم یکی از ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام می باشد.

فضای خالی

فضای خالی همان فضای است که عکس در آن قرار می گیرد که اکثر افراد در اینستاگرام تمایل به فضای خالی در عکس ها دارند و لایک عکس های با فضای خالی بسیار زیاد است.

پرسپکتیو

یکی دیگر از ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام که از اصول عکاسی است پرسپکتیو می باشد که از موقعیت سوژه ، اندازه و زاویه دهی ، نوع ژرف نمایی یا مسطح و حالت خنثی هر کدام از این حالت ها باید برای عکاسی از طبیعت وجود داشته باشد.

نورپردازی

نور در عکاسی حرف اول را می زند و یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی جذاب می باشد که همه این موارد از اصول عکاسی است که باید به آن دقت کرد.

ساعت طلایی در عکاسی

یکی دیگر از ترفندهای مهم در عکاسی ساعت طلایی عکاسی است یعنی اینکه یک ساعت بعد از طلوع خورشید و یک ساعت قبل از غروب خورشید بهترین فضا و حالت برای عکاسی است . بنابراین اگر در منزل مشغول عکاسی هستید سعی کنید که از پنجره نور طبیعی را انتخاب کنید یعنی نور به طرف دوربین نباشد که تصویر نامشخص بیافتد.

عکاسی پانورما در اینستاگرام

یکی دیگر از ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام عکاسی پانورما است که این نوع عکاسی یعنی ۳۶۰ درجه در عکاسی استفاده کنید و در اینجا از قاب مستطیلی نمی توان استفاده کرد.

استفاده از رنگ های پر جنب و جوش و عکس های ساده و جذاب

یکی دیگر از ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام از الگوهای هندسی و عکس های ساده و جذاب می باشد و همینطور رنگ های پر جنب و جوش و شاد به ما انرژی مثبت می دهد و وقتی از این رنگ ها برای عکاسی در اینستاگرام استفاده کنید تاثیر زیادی بر روی مخاطبین می گذارد و مهمترین شاخص در عکاسی انرژی مثبتی است که به مخاطبین می دهد استفاده از این نوع رنگ ها می باشد.

سخن پایانی

به طور کلی ترفندهای مهم در عکاسی اینستاگرام و اصول عکاسی به گرفتن عکس های جذاب و خاص کمک بسیار زیادی می کند که با یک گوشی موبایل هم می توانید بهترین عکس ها را خلق کنید به همین منظور شما می توانید با شرکت نکسوس ارتباط و از نحوه سفارش این عکس ها و مهمترین شاخص در عکاسی اطلاع حاصل کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *