طراحی لوگو دایره ای

طراحی لوگو در اصفهان اعم از طراحی لوگو دایره ای :

یکی از پرطرفدارترین روش های طراحی نماد یا آرم در جهان، طراحی لوگو دایره ای است. امروزه اکثر برندهای محبوب و معروف بر این باور هستند که لوگوهایی با طرح دایره ای می توانند احساسات مثبتی را در مخاطبان ایجاد کنند.

از طرفی روانشناسان می گویند که نمادهایی به شکل دایره می تواند حس های مختلفی از جمله صمیمیت، اتحاد و حتی ملایمت را در مخاطبان ایجاد کند و باعث به وجود آمدن یک تصویر ذهنی مثبت در این افراد شود‌. پس باید گفت که ساختن یک لوگو دایره ای شکل برای یک کسب و کار جدید، می تواند روش هوشمندانه‌ ای برای معرفی آن برند به یینندگان باشد. حتی لوگوهای دایره ای، ماندگارتر هستند و تاثیر خوبی بر روی شهرت یک کمپانی دارند.

بررسی اثرات روانشناسی طراحی لوگو دایره ای

طراحی لوگو دایره ای
طراحی لوگو دایره ای

امروزه، علم روانشناسی به این نتیجه رسیده است که شکل های هندسی می توانند اثرات مثبت یا منفی مختلفی بر روی انسان‌ داشته باشند. ولی دایره، یک شکل هندسی مثبت و البته بی حاشیه است که در کنار ظاهر ساده ای که دارد، از تعاریف و حتی مفاهیم روانشناختی زیادی برخوردار خواهد بود. به عنوان مثال، یکی از این تعاریف روانشناسی می گوید که دایره شکلی است به صورت کامل و بدون عیب و نقص که آغاز و پایان ندارد. پس می توان گفت که شکل دایره، کامل و ابدی است؛ حتی دانشمندان ثابت کردند که شکل دایره احساساتی از قبیل عشق، امنیت داشتن، آرامش، اطمینان و حتی کمال را درون انسان به وجود خواهد آورد. از طرفی این شکل به خاطر این که لبه و زاویه ای ندارد، به نماد محبوب و البته هوشمندانه ای در بین برندهای بزرگ تبدیل شده است.

پس شرکت هایی که دوست دارند تاثیر مثبتی بر روی مخاطبانشان بگذارند، بهتر است که از انواع لوگوهای دایره ای شکل به عنوان نماد برند خود استفاده کنند. مثلا برند Pepsi، نیوآ (NIVEA) یا BMW هم لوگوی اصلی خودشان را به صورت دایره ای طراحی کرده اند.

روش های طراحی کردن لوگو دایره ای

لوگوهای دایره ای چون که می توانند با سایر عناصر ادغام شوند، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. به طور کلی نمادهای دایره ای شکل، می توانند با سرعت زیادی توجه بینندگان را به خودشان جلب کنند و اگر در طراحی آن ها از عناصر بصری بسیار جذاب و حتی رنگ‌ های مناسب استفاده شود، باعث اعتماد کردن مخاطبان به برند مد نظر می شود. رایج ترین طرح های لوگو دایره ای شکل در زیر آورده شده است.

طراحی لوگو دایره ای با نسبت طلایی یا Golden Ratio

طراحی آرم دایره ای
طراحی آرم دایره ای

در قانون کسب و کار، هیچ دستور خاصی برای طراحی کردن یک نماد دایره ای شکل از طریق تکنیک های دایره وجود نخواهد داشت اما روش‌ های زیادی برای طراحی آن ها ایجاد شده که نسبت طلایی هم یکی از این راه حل ها است. به طور کلی، نسبت طلایی یک روش موفقیت آمیز برای طراحی لوگو دایره ای است؛ به گونه ای که نماد شرکت بزرگی مثل اپل (Apple) هم با این روش طراحی شده است. شرکت اپل توانست با طراحی یک لوگو مناسب و ساده، پیام خودش را به خوبی به مخاطبانش انتقال بدهد؛ پس با کمک یک طراحی هوشمندانه از شکل دایره‌ ای می توان بین اجزا هماهنگی ایجاد کرد.

به طور کلی وقتی که پاره خطی را به دو بخش تقسیم می‌ کنیم، به آسانی می توان نسبت طلایی را مشاهده کرد. یعنی اگر بخش بلندتر این خط را A بنامیم و قسمت کوچک را B، حاصل تقسیم کردن A بر روی B برابر می شود با جمع آن ها ولی تقسیم بر عدد A. در این فرمول عدد نهایی، عدد ۱.۶۱۸ یا فی است؛ در نتیجه با کمک این فرمول می توان اشکال و لوگوهای دایره ای خارق العاده ای را خلق کرد. با کمک نسبت طلایی برای طراحی کردن لوگو دایره ای می توان بین اجزای مختلف یک نماد، تناسب و هماهنگی ایجاد کرد. به عنوان مثال، لوگوی توییتر یعنی همان پرنده آبی، هم با تکنیک نسبت طلایی ایجاد شده است.

 ایجاد لوگو دایره با ترکیب فونت

در مرحله اول، به نظر می رسد که ایجاد طراحی آرم دایره ای خام، زیاد دشوار نیست ولی ترکیب کردن عناصر دیگر در آن کمی پیچیده خواهد بود؛ در نتیجه برای ادامه مراحل کار باید با دقت و مهارت بالا عمل کرد‌. به طور کلی، تایپوگرافی یا همان طراحی کردن لوگو دایره ای شکل با ترکیب فونت، یکی دیگر از راه حل های ساختن نماد دایره ای به شمار می رود. به عنوان مثال این روش را می توان در طراحی نماد شرکت هایی همچون استارباکس و ناسا دید. در این روش پایه و اساس لوگو، شکل دایره است؛ سپس اسم تجاری شرکت را داخل یا بیرون آن با فونت مناسب می نویسند.

 نماد دایره ای شکل سیاه و سفید

طراحی لوگو
طراحی لوگو

 

طراحی آرم دایره ای این نماد، سیاه و سفید است و از نمادهای موفق این طراحی می توان به آرم وردپرس (WordPress)‌ اشاره کرد. برای طراحی این نماد از تکنیک سیاه سفید با روش تایپوگرافی استفاده شده؛ ولی فقط به حرف W از اول کلمه WordPress را در آن نوشته اند. لوگو کمپانی مرسدس بنز و حتی BMW هم با این روش طراحی شده اند.
بنابراین از برندهای مشهوری که برای طراحی لوگوی خود از شکل دایره استفاده کرده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •  پپسی
  •  پینترست
  •  المپیک
  • ویکی پدیا
  • نماد ال جی
  •  لوگو برند دل
  • آرم گوگل کروم
  •  نماد لوگو آئودی

طراحی لوگو در اصفهان توسط این شرکت

طراحی لوگو در اصفهان
طراحی لوگو در اصفهان

طراحی لوگو در اصفهان اعم از لوگو دایره ای شکل، یکی از محبوب ترین روش‌ های ایجاد نماد برای یک برند است که می توان آن را با راه حل های متفاوتی طراحی کرد. حتی در مواردی برندها می توانند این لوگو را با عناصر مختلف ترکیب کنند. همان طور که گفته شد، روش‌ های متفاوتی برای طراحی لوگوی دایره ای وجود دارد، اما نسبت طلایی و تایپوگرافی رایج‌ ترین آن ها است. اگر به دنبال طراحی یک لوگوی زیبا و خاص برای برند خود هستید، اما نمی دانید چگونه آن را طراحی کنید، از ما کمک بگیرید. برند ما با نام نکسوس به طراحی انواع لوگو به خصوص طراحی لوگو دایره ای می پردازد؛ کارشناسان ما این کار را با دقت و مهارت زیادی انجام می دهند.

نوشتهٔ پیشین
تیزر تبلیغاتی مبلمان
نوشتهٔ بعدی
انواع کاغذ چاپ کاتالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس
×

 

سلام

جهت دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

× به مشاوره احتیاج داری؟؟؟گفت و گو با ما